Trei răniți, la Grănicești, marți dimineață, după ce un șofer de 20 de ani a intrat aiurea în depășire.
Un șofer în vârstă de 20 de ani, din Horodnic de Sus, a pătruns cu mașina pe sensul opus de mers, intrând în coliziune frontală cu un autoturism condus de un bărbat de 77 de ani, din Grănicești.
În mașina bătrânului se afla și soția, o femeie de 72 de ani.
În urma impactului, ambii conducători auto, precum și pasagera, au suferit leziuni.
La fața locului au intervenit echipaje medicale, care au preluat victimele și le-au transportat la Spitalul Clinic de Urgență „Sfântul Ioan cel Nou” din Suceava pentru îngrijiri de specialitate.
Șoferul de 20 de ani a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cazul celuilalt conducător auto, testarea nu a fost posibilă la fața locului, fiind recoltate probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, urmând ca cercetările să continue pentru stabilirea tuturor circumstanțelor în care s-a produs accidentul.



































