Bărbat găsit spânzurat după ce a trimis mesaje apropiaților că se va întâmpla ceva rău. Tragedia s-a petrecut duminică seară, în localitatea suceveană Frumosu.
În data de 04.01.2026, ora 20:20, lucrătorii Secției 14 Poliție Rurală Vama au fost sesizați prin SNUAU 112 de către o femeie din comuna Frumosu cu privire la faptul că vecinul său a fost găsit spânzurat într-o anexă gospodărească din curtea locuinței sale.
Cu ocazia deplasării la fața locului, lucrătorii de poliție au constatat că aspectele sesizate se confirmă.
Un localnic a fost identificat spânzurat iar fratele și un amic au încercat să îl salveze și l-au scos din ștreang după care au efectuat manevre de resuscitare.
Ulterior, un echipaj de Ambulanță a continuat manevrele, conform protocolului, după care a fost declarat decesul bărbatului.
Cu ocazia examinării cadavrului, s-a constatat că acesta prezintă la nivelul gâtului urme specifice spânzurării, fără alte leziuni.
- Din discuțiile purtate cu fratele defunctului, a rezultat că bărbatul găsit spânzurat, în ultima perioadă, consuma bauturi alcoolice în exces și că duminică la trimis mai multe mesaje scrise membrilor de familie, solicitând-le acestora să vină acasă că urmează să se întâmple ceva rău.
Cadavrul a fost transportat la morga Spitalului Câmpulung Moldovenesc în vederea efectuării necropsiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal.








































