Bărbat mort la spital, în urma unui stupid accident casnic. Acesta s=a împiedicat de pragul de la ușă și în cădere s-a lovit la cap.
La data de 15 noiembrie, în jurul orei 10.00, Poliția Municipiului Fălticeni a fost sesizată telefonic de către cadrele medicale de la Spitalul Județean Suceava cu privire la faptul că un bărbat de 68 ani a decedat în spital la data de 14 noiembrie, la Secția Neurochirurgie.
Polițiștii au stabilit faptul că la data de 08 noiembrie, în jurul orei 21.00, în timp ce bărbatul se afla în locuința sa, situată în municipiul Fălticeni, s-a împiedicat de pragul de la ușă și a căzut pe hol, lovindu-se cu capul de gresie.
Rănitul a fost ajutat de fiul său să se ridice și a fost așezat pe pat, fiind conștient. După un timp, acesta a început să sforăie anormal, având întreruperi îndelungate ale respirației și nu reacționa la niciun stimul extern.
A fost solicitată intervenția ambulanței, acesta fiind transportat la Spitalul Județean Suceava, fiind internat la Secția Neurochirurgie, unde ulterior a fost supus unei intervenții chirurgicale.
Numai că bărbatul nu a mai ieșit din starea de comă, iar la data de 14 noiembrie, acesta a decedat.

































